Gergi Tavan

3D zeminler ve gergi tavan

3D zeminler ile gergi tavan uygulamaları mükemmel sonuçlar

Eskiden olsaydı 3D ne olduğunu aklımızın ucundan bile geçirmezdik.Söylediklerinde bile güler geçerdik.Ama şimdi öyle değil. 3D  teknolojinin gelişmesi sayesinde  artık her kes tarafından kullanılan,bilinen bir yöntem olmuş haldedir. Hatta 3d sayesinde tavanlar,duvar kaplamaları,hatta zeminler bile yapılmaktadır.

3D zeminler özel ve modern teknoloji ile üretilen bir kaç tabakadan ibaret olan zemin türüdür.Bu zemini teşkil eden her tabakanın kendine has avantajları vardır. 3D zeminler daha kaliteli olması için 3 katdan oluşur ve her kat kendine göre değişik tarzda yapılmıştır.

Bu yüksek ve pratik teknik özelliklere ek olarak, 3D zeminler desenli kat oluşturmak için eşsiz bir fırsat tanıyor. Böyle desenler modern teknolojiler yardımı ile zemin kaplamaların  üzerine uygulanır.Ancak,gerçekten yüksek kaliteli resimler sadece geniş alana sahip odalarda yapılabilir. Küçük alana sahip odada yüksek kaliteli 3D zemin oluşturmak modern teknolojinin üstün özelliklerini gösterebilme özelliğine sahip değildir.

3D zeminin döşemesinin teknoloji prosedürü bir kaç aşamadan geçer. Bu aşamalar:

  • Zemin katının hizalanması,
  • Özel  tesviye personel dolgu kürü yardımı ile doldurulması
  • Özellikle ağır yapışkanlı film kullanarak görüntülerin çıkartılması.

İşin tüm aşamaların bittikten sonra geride kalan aşamada sarılı olan zemin uygulandıkca ısı yardımı ile kurutulur, son olarak kalınlığı 1.5 mm ve ya 2 mm olan özel şeffaf kompozisyon yardımı ile doldurulur.

3D zeminler tamamen farklı alanlara monte edilebilme özelliğine sahiptir.Bu durumda örneğin  büyük boy odaya çayır,orman görüntüsü ile baskı yapılmış zemin uygulamak mümkündür.Böylece bu odada olan insan kendini doğaya daha yakın hissedecektir.

Eğer mutfak stüdyoda 3D zemin uygulamak isterseniz bunun için en uygun seçim kumlu plaj olacaktır.Böylece sabah kalvaltını yaparken ve ya kahvenizi yudumlaken kendinizi deniz kenarında tatil yapacakmış gibi hissedeceksiniz.

3D zeminler çok nadiren evlere uygulanır. 3D zemin siparişleri en çok sergi salonları için,büyük şirketlerin binalarının lobisinin zeminini  döşemek için verilir.

3D zemin hakkında şimdilik bu kadar. Siz de evinizde ve ya her hangi geniş alanlarda 3D zemin uygulatmak isterseniz Gergi Tavan Plus size yardımcı olacaktır. 3D zemin uygulama hakkında karar verdiyseniz ve aklınızda hala soru işaretleri kaldıysa bizi arayın. Uygulamaya geçmeden ince aklınızda olan soru işaretlerini ortadan kaldırmak için seve seve yardımcı oluruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı