Gergi TavanUygulama Alanları

Germe tavan küçük odalarda

Germe tavan küçük odalarda

Germe tavan esnekliği,pratikliği ve kolay  ve hızlı uygulana bilme özelliği sayesinde her ölçüde,her yapıda olan alanlarda uygulaması mümkündür.Bu sistem evlerin tüm odalarını,iş yerlerini,ofisleri,dükkanları,mağazaları,kafe,otel lobileri vs. küçükten tutun daha geniş alanlara kadar her yere uygulanarak ortamı değişir ve daha modern,şık ve değişik bir görüntü sağlar.Siz gergie tavan sistemlerinin istenilen çeşitini uygulayarak istediğiniz ortamı elde edebilir ve farklı bir tasarım yaratabilirsiniz.

Odaların ölçülerinin farklı olduğunu her kes biliyor.Hatta evlerde bile tüm odalar aynı ölçüde olmaz.Bu yüzden oda şekline ve ölçüsüne göre gergi tavan uygulaması da farklı olarak yapılacaktır.Gergi tavan uygulamasında ölçü dikkate alınarak ona uygun bir çeşit gergi tavan uygulanır.Bunun yapılmadığı takdirde,yanlış uygulanan gergi tavan uygulandığı alana güzellik yerine çok kötü bir görünüş vermiş olacaktır.

Gergi tavan uygulatmaya karar verdiyseniz o zaman ,hangi odaya hangi çeşit gergi tavan uygulaması yapılacağını bilmeniz gerekmektedir.Böylece bütcenize ve zamanınıza kanaat etmiş olursunuz.Bu yüzden size bu konu hallında bazı ipuçları vermek istedik.Bu gün konuşacağımız konu küçük odalarda germe tavan olacaktır.Bakalım gergi tavan küçük odalarda nasıl seçilir ve uygulanır.

İlk önce bildiğiniz gibi küçük odalar karanlık olur.Bunun için bu odalarda aydınlatma ve gergi tavan uygulaması zamanı dikkat etmek gerekir ki,uygulamadan sonra oda daha aydın görünsün.Bu yüzden küçük odalara gergi tavan uygulandığı zaman daha çok parlak renkli dokulara üstünlük verilir.Eğer küçük odalarda resim uygulamak isterseniz,o zaman daha küçük resim seçiilmesi daha uygundur.Küçük odalarda gergi tavan uygulamasında parlaklığın ne kadar olması hakkında bilmek isterseniz,söyleyebiliriz ki,parlaklığa dair hiç bir sınır yok.Renk seçimini evin diğer odalarına uyumlu olarak seçmeniz yeterli olacaktır.Uyumlu olan her hangi sevdiğiniz renk kullanılabilir.

Germe tavan küçük odalarda,doğru tasarlandığında odanın görsel olaran daha geniş görünmesine yardımcı olur.Örneğin:

  • Küçük oda germe tavan uygulmasında koyu renkler kullanılması uygun değildir.Bu odanın küçük görünmesine sebep olur.
  • Küçük odada germe tavan uygulamasında resim uygulaması isteyen müşterilerin daha küçük resim seçmeleri gerekmektedir.
  • Küçük odalarda germe tavan rengi seçerken daha çok parlak renklere önem vermek gerekir ki,bu da odanın daha geniş ve ışıklı görünmesini sağlar.
  • Ayrıca bilmeniz gereken şey,küçük odalarda gergi tavan uygulamasında ortamı daha geniş ve aydın göstermek istiyorsanız dekoratif elemanlardan daha az kullanmanız gerekmektedir.
  • Küçük odalarda gergi tavan uygulaması zmanaı pencerelere de dikkat edilmesi gerekiyor.Eğer pencere kuzey ve ya batı tarafta ise o zaman gergi tavan uygulamasında pastel renkler tercih ederseniz daha kaliteli sonuç elde etmiş olursunuz.Yok eğer oda penceresi güneye doğru açıkdıysa  o zaman gergi tavan renkler daha soğuk renkler olarak seçilmelidir.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı