Gergi Tavan

Barok tarzı tasarımda hangi gergi tavan seçilmelidir?

Barok tarzı tasarımda hangi gergi tavan seçilmelidir?

Barok tarzı tasarım XVI yüzyıldan bu günümüze kadar gelmiştir.Bu tasarım yapımında en pahalı ve değerli malzemeler ,mobilyalar ,ürünler kullanılır.En çok lüks bir tarz yaratmak için kullanılır.Lüks yaşam seven insanların seçimi olan barok tarzı,en çok zengin insanların tercihidir.

Barok tarz tasarımda pahalı mobilyalar,perdeler,kumaşlar ve renkler hepsi birbiri ile uyum sağlar.En çok bej,krem,mavi,çikolata renkleri kullanılarak yapılan barok tarzı,lüks hayat göstericisidir.

Barok tarzında gergi tavan sistemi de uygulaması mümkündür.Peki barok tarzı tasarımda hangi gergi tavan seçilmelidir?Bu konuyu bir araştıralım.

Barok tarzı tasarım  yapmaya karar verdiyseniz ,o zaman uygulanan alanda kullanılacak olan her şeyi aşırı pahalı olacağını anlamışsınızdır demektir.Bu tarz tasarımda gergi tavan da kullanmak isterseniz ,o zaman bazı önerileri dinlemenizde yara var.Bu öneriler size barok tarzda tasarlanan odaya gergi tavan daha uyumlu olacaktır ve tgergi tavan bu tasarımın içinde daha farklı ve gereksiz bir tasarım gibi görünmeyecektir.

İlk önce bilmeniz gereklidir ki, barok tarzı tasarımda gergi tavan sisteminin kumaş ve PVC filmden üretilen çeşitlerini kullanmanız mümkündür.eğer PVC filmden üretilen gergi tavan uygulanmasına karar verdiyseniz o zaman en doğru seçimi yapmışsınız demektir. Çünkü PVC filmden yapılan bu 3 türün her tonda renk seçim şansı vardır.Böylece bu tonlar arasında barok tarzda gergi tavan yaratmak için gereken renklerden-mavi, krem,grinin tüm tonları,beyaz renkler de bulunmaktadır. PVC filmden üretilen  mat,parlak ve ayna parlaklığında olan çeşitlerinden kullanmalısınız.

Plus gergi tavan sayesinde ışıldamayan ve geleneksel tavana benzeyen ama renkli bir tavana sahip olacaksınız.Bu gergi tavan türü özellikle ortamın daha derin ve karanlık yapmak isteyen insanların tercihi olabilir. Aynı zamanda daha yüksek tavana sahip olan evlerde matt gergi tavan seçimi, bu yüksekliği kısmen küçültülmesine sebep olacaktır.

Parlak gergi tavan parlak dokuya sahiptir ve odada olan her şeyin yansıtılmasını sağlar.Daha alçak tavanı olan odalarda kullanılması daha uygundur,böylece odanın vizuel olarak yüksek görünmesini sağlayabilirsiniz.Barok tarzda parlak germe tavan seçimi odanın aydın ve ışıklı görünmesinde rol oynayacaktır.

Siz de barok tarzlı evlerinize gergi tavan uygulatın ve istediğiniz tasarıma kavuşun. hangi gergi tavan seçilmelidir?

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı