Gergi Tavan

Çocuk odası gergi tavan dikkat

Çocuk odası gergi tavan dikkat

Özel tasarım sayesinde yapılan germe tavan sistemleri,insan sağlığına her açıdan kolaylaştırmakla birlikte aynı zamanda onun sağlığına ve bütcesine  de bazı avantajlar sağlamaktadır.Bu yüzden gergi tavan tüm tavan sistemlerinden her zaman bir adım önde gelir ve her kes tarafında severek kullanılır.Mikrop tutmama özelliği,kolay temizlene bilme özelliği vs.bir çok özellikler gergi tavan sistemi bir çok avantaj sağlamaktadır.Evlere bile gönül rahatlığı ile kullanılabilen germe tavanlar,o kadar sağlıklı ve hijjenik ki,çocuk odalarına bile uygulanması mümkündür.Ama çocuk odalarında germe tavana dikkat edilmesi gerekir.Şöyle ki,çocuk odasında gergi tavan seçerken bir çok şey dikkate alınmalıdır.

Çocuk odasında germe tavana dikkat:

İlk önce söylemek gerekirse çocuk odasına germe tavan uygulatmaya karar verdiyseniz çocuğunuzun yaşını,karakterini ,neleri ve hangi renkleri sevdiğini,nasıl davrandığını dikkate almalısınız.Çocuk odası tasarımında öykle inceliklere dikkat edilmelidir ki,çocuğunuz odasında geçirdiği zaman süresinde kendini huzurlu hiss etsin.Şimdi geçelim bakalım, çocuk odasında germe seçerken nelere dikkate almanız  gerekiyor?

  • Çocuğun yaşı
  • Çocuğun cinsiyeti
  • Çocuğun huyu

1.Çocuk odasında germe tavan seçerken,çocuğun yaşı dikkate alınarak renk seçimi yapılır.Bu çocukların karakterine daha çok etkilemektedir.Örneğin,yeni doğan bebekler için parlak renklerden sadece beyaz renk kullanımı daha uygun olacaktır ki,zaten yenidoğan bebek diğer renkleri ayırt etmeyi beceremez.Daha sonra çocuğun yaşı artdıkca daha renkli ve canlı renk seçimleri yapabilirsiniz.

2.Çocuğun cinsiyeti derken,örneğin çocuk daha doğmadan çocukların odasını hazır eden anne babalar var.Ya da kız çocuğu olduğu halde ondan sonraki erkek çocuğuna göre oda tasarımı ve rengi seçen anne babalar. Tabi ki,bu kesinlikle yanlıştır. Hder çocuğun cinsine uygun renk seçimi olmalıdır.Her çocuğa ayrı oda açamıyorsanız,o zaman her çocuğun köşesini onun cinsiyetine uygun olarak renkleyebilirsiniz. Böyle erkek ve kız çocuğu olan odanın germe tavanında ise sadece olarak beyaz parlak gergi tavan kullanırsanız,o diğer tasarım ile uyumluluk sağlayacaktır.Kız çocukları için yapılan odalarda daha parlak ve canlı renkler kullanılır.Bu renkler turuncu,pembe,parlak mor seçilebilir.Erkek çocukları odasında ise daha soğuk ve koyu renkler seçilir.Bu renkler mavi,koyu mavi,yeşil,koyu yeşil renkleridir ki,genelde erkek çocuk odalarında bu renkler sık sık kullanılmaktadır.Erkek ve kız çocuğunuzun paylaştığı odalarda ise sarı renkle tasarım yapmak mümkündür ki,sarı renk genelde her iki oda tasarımına da uygundur.

3.Çocuğun huyu dikkate alınması şarttır. Bildiğiniz gibi çocuklar farklı karakterlerde olur.Kimin sakin,kimin enerjili,sinirli vs. Tüm bunlar dikkate alınarak çocuk odasında gergi tavan rengi seçerseniz,çocuğunuza baskı yapmadan onun hayatına etkide bulunabilirsiniz. Aktif çocuklar genelde umutlu ve sinirli huylu olurlar.Böyle bir çocuğunuz varsa , bilmelisiniz ki, ilk önce çocuk odasında germe tavan rengini seçerken daha sakinleştirici renkler kullanmanız gerekir.Sakinleştirici renkler onlara sinirlerine hakim olmayı,gereksiz şeylere sinirlenmemeye yardımcı olur.Sakinleştirici renkler olarak yeşil, parlak pembe, bej renkler biliniyor. Eğer çocuğunuz daha sakin ise,soğukkanlı ise yani melankolik, o zaman onun odasına daha canlı renkler kullanmakta yarar vardır. olan kırmızı ,sarı ve kırmızı, lacivert ve yeşil olarak bilinir.Bu renk seçimleri odasında zaman geçiren ve ders çalışan çocuklara daha enerjili olmalarına yardım edecektir.

Siz de çocuğunuz odasını onun hayal dünyasına uygun olarak tasarlamak ve onun düşündüğü gibi germe tavana sahip olmak isterseniz,o zaman Gergi tavan Plus u arayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı