Gergi Tavan

Gergi tavan çeşitleri

Gergi tavan çeşitleri

Gergi tavan mükemmel çeşitleri ile onarıma yeni bir tarz ve görünüm getirdi.Gergi tavan tasarımlarının rengi ve dokusu onarım tasarımcısının hayal gücü için geniş kapsam yaratmakta yardımcı olur.Ama evinize ve ya istediğiniz her hangi bir alana gergi tavan uygulatmak hakkında düşünmeden önce gergi tavan ürünleri hakkında az da olsa bilmenizde yara vardır .Bu bilgiler sizin yapacağınız seçimde size çok yardımcı olacaktır.Şimdi germe tavan çeşitleri hakkında öğrenmeye başlayalım bakalım,her kesin severek ve güvenerek tercih ettiği germe tavan çeşitleri nelerdir.

Malzemelerine göre gergi tavanları 2 çeşidi vardır:

  • PVC ‘den yapılmış gergi tavan
  • Kumaştan yapılan gergi tavan

Dokusuna göre de germe tavan çeşitleri 3 yere ayrılır:

  • Parlak  gergi tavanlar
  • Mat gergi tavanlar
  • Saten gergi tavanlar

PVC gergi tavanlar:Öncelikle söylemek gerek ki PVC  gergi tavan yapılan filmin adıdır.Gergi tavanların büyük çoğunluğu PCV filmden yapılmaktadır.Germe tavan yapılan tüm PVC filmlerin ortak noktası yüksek ısıda ısıtıldığı zaman elastik bir hale gelmesidir.Bu özellik filmin çok kolaylıkla gerilerek istenilen alana uygulanmasını sağlıyor. PVC filmler soğuduktan sonra uygulandığı alanda küçülerek pürüzsüz bir yüzey yaratır. PVC  gergi tavanlar uygulandığı zaman uygulanacak filmler sıcak hava tabancası yardımı ile 75 dereceye kadar ısıtılır.

Parlak gergi tavanlar:Parlak gergi tavanlar uygulandığında çok şık bir görünüm sağlar.Parlak gergi tavan yüksek teknoloji ve ya modern bir tarz yaratmak için çok uygun seçimdir.Oda yüksekliğinden bir az kayb edilmesine rağmen parlak gergi tavan sistemi çok şık bir görünüş yaratmak için çok düzgün seçilmiş bir seçimdir.

Mat gergi tavanlar: Mat tavanlar klasik ve de şık gergi tavan sistemidir.Gergi tavanın matt dokusu insanlar için çok büyük bir keşiftir.Şöyle ki,mat doku uygulandığı iç mimaride muhteşem görüntülü klasik görünüş yaratır. Mat gergi tavanların geleneksel tavan sistemleri ile ortak yönü vardır ki,bu da matt gergi tavanın hiç bir şekilde yansıma vermemesidir. Matt gergi tavanın bu özelliği dikkati dağıtmaz ve böylece iç mekanların ana kalitesini arka plana atmamış olur.

Saten gergi tavanlar:Parlak gergi tavanları fazla iddialı,mat tavanları ise donuk bulan müşterilerin seçimi saten gergi tavandır.İsmi saten gergi tavan olmasına bakmayın,aslında bu gerçekten de satenden yapılmadı.Saten gergi tavan çok ince, neredeyse  yaklaşık 0.2 mm hacminde  parlak ve matt gergi tavan için kullanılan  evrensel malzemelerden hazırlanıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı