ev dekorasyonuGergi Tavan

Gergi tavan duvar uygulaması

Gergi tavan duvar uygulaması

Tamir etmek zor bir işlemdir. Tamire başlamazdan önce her şeyi en ince bir şekilde düşünmek gerekir. Yoksa daha sonra geç olabilir ve yapılmadan kalan işleri yapabilmek için tamir ettiğiniz yeri yeniden berbat bir hale sokmak zorunda kalırsınız. Modern tamir zamanı insanlar tarafından en çok seçilen tasarım çeşitlerinden bir tanesi gergi tavandır. Her zevke uygun çeşitleri sayesinde her kes tarafından sevilen gergi tavan, hem üretildiği malzemesine göre , hem tasarım genişliğine göre diğer tavanlardan fazlasıyla seçilir. Uygulandığı alana daha farklı bir stil ve ortam getiren gergi tavanlar sadece bununla kalmıyor aynı zamanda malzemelerinin kaliteli olması , uzun süreli kullanılması ve dayanıklı olması ile de tanınır. Gergi tavan bir çok ülkeler tarafından tercih edilen tavan sistemidir. İnsanlar gergi tavanı severek ve güvenerek evlerine, iş yerlerine vs.  uygulatmaktadırlar. Gergi tavan sistemi kısa sürede ve rahat bir şekilde  uygulanma özelliğine, monte ve demonte edilebilme özelliğine sahiptir. Ama gergi tavanı uygularken bazı talimatlara uymakta yarar var. O yüzden bu işlemin yapılmasının uzmanlar tarafından yapılması daha düzgün olur.

Gergi tavan uygulanan evlerde bir çok sorular ortaya çıkar.O sorulardan bir tanesi de gergi tavan uygulanan eve duvar kağıtı ilk önce mi uygulanır yoksa, gergi tavandan sonra mı uygulanır?Şimdi bu sorunun cevabını bulmaya çalışacağız.Bakalım gergi tavan uygulatmak istediğiniz eve  duvar kağıtı ne zaman uygulanırsa  daha doğru olacaktır? Ev Dekorasyonu

Gergi tavan uygulamasında gergi tavanın yapıldığı kumaş ve ya filme göre değişik olarak üç uygulama yöntemi vardır. İlk önce odaya duvar kağıdı uygulamadan önce bilmek gerekir ki, gergi tavan  bu uygulama yöntemlerinden hangisi ile yapılacaktır. Daha sonra duvar kağıdını uygulamaya geçmezden önce duvarların daha düzgün ve pürüzsüz olduğundan emin olmak gerekir.Böylece hem siz daha pürüssüz duvar kağıtı kaplamasına ve aynı zamanda daha düzgün gergi tavan sistemine sahip olacaksınız.Bu işlemi bitirdikten sonra ve duvarların düz olduğundan emin olduktan sonra hem duvar kağıdını yapıştırmaya ,hem de gergi tavan uygulamasına geçebilirsiniz.

Gergi tavan yaptıracağınız evde ve ya her hangi bir ortamda duvar kağıdı da yapıştırmak isterseniz ,o zaman bu işlemin gergi tavan uygulanması bittikten donra yapmanızı öneririz.İlk önce duvarlar düz bir şkilde yapılmalıdır,daha sonra yüzeyi daha pürüzsüz bir şekle sokulmalıdır. Gergi tavan yapımı bittikten sonra duvara duvar kağıdı yapıştırmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı