Gergi Tavan

Gergi tavan ekipmanları

Gergi tavan ekipmanları

Her işim yapılmasında ekipmanlar kullanılır.Bu ekipmanlar işlere göre değişir. Bu yazımızda gergi tavan ekipmanları hakkında az da olsa bilgi vermeğe çalışacağım. Bu ekipmanlar kumaş yapımında,gergi tavan uygulanmasında,montajında kullanılan aletlerdir ki,bunların yardımı ile daha kolay ,hızlı ve pürüzsüz bir şekilde gergi tavan sisteminin istenilen çeşitini uygulamak mümkündür.

Gergi tavan uygulamasında bazı ekipmanlar kullanılır.Bu ekipmanlar,gergi tavan kumaşının yapılmasında,uygulanmasında kullanılarak,daha pürüzsüz yüzey elde etmek için yardımcı olur.Gergi tavan üretimi -çok ciddi bir aktivitedir.İşlemin daha başarılı olması için özel ekipmanlar gerekmektedir.Örneğin,kaliteli ve güvenilir bir gergi tavan ürünü üretmek için gereken makineler.

Yüksek frekans kaynak,gerekli alanları tavan imalatı için kullanılıyor.Aynı zamanda tasarım ve yapılandırmada kullanılmaktadır.Dikişlerin güvenilir ve sırayla olması için bir kaç fartöre uymak gerekiyor:yüksek kaliteli kumaş,gergi tavan için profesyonel HD makineler ve kalifiye işçi.

Gergi tavan ekipmanları:

  • Germe tavanlar için HD makineler:mızrak ve dikişlerin kaynak edilmesi
  • hava kompresörü
  • masa testereleri ve makine kumaşın sağlanması
  • tablo ambalaj
  • film için raflar
  • ek elektrik donanımı (makineler,kablolar)

Gazlı gergi tavan ısıtıcı-Brülör:Brülör gergi tavanda PVC filmi ısıtarak gerilmesi için kullanılır.Bu ısıtı nerdeyse 70 º kadar ısıtma gücüne sahiptir ve bu ısıtma ekipmanı sayesinde film kolay bir şekilde gerilerek istenilen forma girebilir.

Brülör’ün  2 türü vardır.ITM17 ve ITM35

  • ITM17-17 kw ısıtma gğcğne sahiptir ve 0.8 Bar basınç gücündedir.350m3/saat sıcak hava üfleyebilir.52x22x30 sm ölçüsündedir.9.5 kg ve 5m uzunluğunda gaz hortumu vardır.Geliştirilmiş LPG gaz enjektörüdür.
  • ITM35 -35kw ısıtma gücüne sahiptir.1.6 Bar basınç gücündedir.Saatde 1050m3 sıcak hava üfleme özelliği vardır.60x25x40 sm ölçüsündedir.12 kg-dır ve 5 m uzunluğunda gaz hortumuna sahiptir..Geliştirilmiş LPG gaz enjektörüdür.

Gergi tavan montaj spatulası:Gergi tavan uygulamasında kullanılan ekipmanlardan bir tanesi de spatuladır.Bu spatula yardımı ile gergi tavanın kenarları köşelere sıkıştırılarak daha pürüzsüz bir ortam yaratılır.

  • Bu spatula 45º açıda hazırlanmış özel imalatdır.1.sınıf paslanmaz çelikten  yapılmıştır.Sap kısmı ceviz ağacında yapılmadır ki,bu da ona özel dayanıklılık verir.Kullanıldığı halde uzun seneler boyunca eskimez.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı