barisol tavandekorasyonev dekorasyonuGergi Tavan

Gergi tavan için stiller

Gergi tavan için stiller ve tavan tasarımlarında gergi tavan, barisol tavan

Bu yazımızda gergi tavan stilleri hakkında konuşacağız. Bu stiller gergi tavan seçiminde yardımcı olur ve müşterilerin tüm sorularını ortadan kaldırılmasına neden olur. Örneğin,müşteriler sorabilirler: Gergi tavan uygulamasında resim mı yokda desen mi?Yoksa foto mu? vs. bu gibi sorular hep müşterilerin merak etmesine neden olan sorulardandır.

Şimdi bu soruları aydınlık vermek için başlayalım:

  • Modern gergi tavan stili: Modern stilde yüksek kaliteli yaldızlı ve bükülmüş akan desenler kullanılır.Aynı zamanda bu stilin en büyük özelliklerinden bir tanesi de pastel renklerin kullanılabilmesidir. Bu seçim gergi tavana görsel alanını genişletmeye,konfor ve çekicilik katmaya yardımcı olur.
  • Gergi tavanda Yeni dalga stili: Yeni dalga stili,beklenmedik renkler seçiminde ve tavan yapılarının alışılmadık biçimlerinde kullanılır. Bu stil güney ve ya doğu tarafta olan odalar için çok mükemmel bir  seçim olacaktır.Bu stil en yaratıcı ve cesur fikirlerin görüntülenmesine yardımcı olur.
  • Yüksek teknoloji Gergi tavan: Yüksek teknoloji, siyah beyaz fotoğrafların ve çeşitli uçları yansıtmak imkanı tanıyor.
  • Klasik gergi tavan stili: Klasik stil, gergi tavanda çiçek desenleri ve ya diğer desenler yardımı ile uyumlu ve rahat ortam yaratmak için ideal seçimdir.
  • Gergi tavan Barokko stili: Barokko stili, tavanında ünlü sanatçıların eserlerini görmeyi seven müşteriler tarafından seçilen bir stildir. Barokko stilinin en başlıca özelliklerinden biri de onun görkemli ve iç zenginliğinin daha bol olmasındadır.

Her hangi bir stili seçerseniz seçin önemli olan bu stilin odanızda kullanacağınız tasarımın tamamı ile uyum sağlayacak olmasıdır. Gergi tavan seçiminde ilk bakışta renk seçiminin hiç bir önem tanımadığını düşünebilirsiniz ama bu asla böyle değildir. Düzgün seçilmeyen renk odanın tüm tasarımını ve gergi tavana uygulanan resim güzelliğini mahv edecektir.Her odanın kendine uygun tasarım tarzı ve rengi vardır.

Eğer yatak odası tasarımı yapıyorsanız o zaman sıcak pastel tonlar kullanmanızda yarar var.Oturma odasında ve çocuk odasında daha çılgın tonlarda gergi tavan kullanılabilir. Ama çocuk odası tasarımında dikkate alınması gereken en önemli nokta çılgın renklerin sadece çocuğun oyun kişesinde kullanılmasıdır.

Evinize daha uyumlu,huzurlu bir görüntü getirmek istiyorsanız evi tasarlamaya başlamazdan önce onun tavanı, duvarı,zemini kullanacağınız mobilyalar hakkında çok dikkatlice düşünmeniz gerekir. Ne de olsa hazırladığınız ortamı bir kaç sene kullanmanız gerekecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı