Gergi Tavan

Gergi tavan Montaj türleri

Gergi tavan Montaj türleri

Kumaşa zarar verme dışında diğer bir nokta da vardır ki,kaplamaların bazı türleri çıkarılamaz. Eğer onları çıkarmaya karar verdiyseniz o zaman yeni bir kaplama sipariş vermek zorunda kalacaksınız, çünkü bazı gergi tavan tavan kaplamaları demonte edildikten sonra kullanılamaz hale gelir.

Temel olarak ,bu gergi tavanın hazırlandığı kaplamanın üretildiği malzemeye göre değişir.  Demonte edilemeyen gergi tavan ürünlerini hatta gergi tavan demontajını en kaliteli şekilde yapsanız bile yine de zarar görür.

  • Zıpkın montaj sistemi:Zıpkın montaj sistemi ile yapılan montajlama zamanı gergi tavanda kullanılan PVC filmleri çok kolay ve zararsız bir şekilde demonte edilmesine yardımcı olur.Hatta bu montaj sistemi ,demonte edilen tavan kaplamayı tekrar monte edilmesine de izin verir. Ama demonte edilmiş PVC filmden yapılmış gergi tavan kaplamayı ısı tabancası olmadan tekrar monte etmek mümkünsüz bir şeydir. Isı tabancası ise her evde bulunmaz. o yüzden gergi tavanınızı kendiniz demonte etseniz bile ,onu ısı tabancası olmadan kendiniz uygulayamazsınız. Bu montaj sistemi sadece PVC filmlerden yapılan gergi tavan kaplamasında kullanılır. Kumaştan yapılan gergi tavan sisteminde ise bu tamamen farklı yöntemlerle gerçekleştirilir.
  • V  montaj sistemi: V montaj sistemi,ters montaj imkanı sağlamaz.Bu yükleme sayesinde gergi tavanı iyi bir şekilde demonte etmek mümkün olacaktır. Sadece bu yöntemle tavanın kumaşına zarar vermeden kama dövmek praktik olarak imkansızdır.
  • Montaj klipsleri: Bu yöntem gergi tavan kapmalasının demonte edilmesi ve tekrar uygulanabilmesi için  en başarılı seçimdir. Klips sadece sıkıştırılır ve araya sıkıştırılan tavan kaplaması çıkarılır. Onu tekrar germek  uzman tarafından yapılır, ya da kendiniz de yapabilirsiniz. Ama yine de filme zarar vermek gibi bir durum hala geçerlidir. O yüzden risk etmemenizde fayda var.

Tekrar montaj

Her hangi bir durumda zarar görmeden demonte edilen gergi tavanın yeniden montajlanması gerekebilir.Ve bu zaman özel aletler olmada,gergi tavan üzere bilgisi ve pratiği olmayan kişiler tarafından yapılan montaj hiç de iyi sonuç vermez.İster PVC gergi tavan demonte işlemi  olsun,isterse de kumaş gergi tavan demonte işlemi olsun iyi ve kaliteli bir şekilde yapılabilmesi için eğitimli uzmanlar tarafından yapılmalıdır.Aksi halde  bütcenize zararverebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı