Gergi Tavan

Gergi tavanda hayvan görselleri

Gergi tavanda hayvan görselleri

Çok önceden insanlar odalarını hayvan görüntüleri ile süslerdiler.Onların inançlarına göre,hayvanlar (insanların kardeşleri) onların evlerini kem gözlerden daha iyi bir şekilde korumak gücüne sahiptir,verimliliği artırır ve sağlığı korur.evlerde hayvan resimleri kullanılması tarihi çağımızdan binlerce yıl önce başlamıştır.Daha sonra ise bu resimleri Mısır piramitlerinin duvarlarında görebilirsiniz.Salv mitolojisinde ve kültüründe hayvanlar alemi izlenebilir.Tarihsel ev eşyaları içerisinde değişik hayvanlar şeklide eşyalara da rast geliniyordu.Tüm bu görüntüler evlerin hayvan görselleri,heykelleri ile dekore etmek geleneğinin binlerce yıl önceden bile var olduğunun isbatıdır.

Bizim modern dünyamızda da evlere, tavanlara ,duvarlara hayvan resimleri uygulamak gibi seçimler hala devam etmektedir.Bu resimlerin uygulamanın en kolay yolu gergi tavn size sunmaktadır ki,bu yolla istediğiniz hayvan görselini çok kolay bir şekilde istediğiniz bir alana uygulayabilirsiniz.

  • Böcek görüntülü gergi tavanlar çok moda haline geldi.Eğer böcek görüntülü gergi tavan uygulatmak isterseniz o zaman kelebekler,yusufcuk böcekleri (bir ve ya daha fazla bir şekilde)kullanabilirsiniz.Bu gergi tavan türü en sık mutfakta ve çocuk odasında kullanılmaktadır.Kelebek ruh,ölümsüzlük ,diriliş ve yeniden doğuş semsembolüdür.Kelebeğin tırtıldan kelebeğe nasıl dönüştüğü,sadece tırtılken bir gece içerisinde uçabilmesi insana farklı duygular yaşatır.
  • Aynı zamanda su altı dünyanın hayvanları da çok popülerdir.Bu resimleri içerisinde balıklar,kabuklar,yengeçler,yunuslar,deniz yıldızları,kaplumbağalar vs. olabilir.Bu resimlerden yapılan gergi tavanlar en çok çocuk odalarında,havuz ve banyo odası tavanlarında uygulanmatadır.Bu gergi tavan mavi ve koyu mavi renkde olan oda tasarımına çok uyumlu bir tarz yaratır.Aynı zamanda çocuk odalarına uygulanan deniz korsanları ortamına da uyarak gerçek bir deniz ortamı yaratmanıza yardımcı olacaktır.Renk uyumluluğu mavi,beyaz ve kırmızı olarak seçilmelidir.
  • Gergi tavan üzerine çizgi film kahramanlarından olan  hayvan resimleri de uygulamanız mümkündür.Örneğin,zebralar,kaplanlar,zürafalar,aslanlar vs.Bu gergi tavan çocuk odasında kullanılıyor ve ortama sihirli bir dokunuş getirmekte.Eğer odaya hayvan baskılı gergi tavan uygulatacaksanız o zaman oda dekorunun daha uyumlu olmasını istiyorsanız ,odayı afrika stilinde tasarlamanız gerekir.
  • Sık sık gergi tavanda kuş resimleri bastırırlar.resmi baskı gören kuşlar arasında en çok kartallar,martılar ,ısı-kuşları vs. görülmektedir.Kuş baskılı gergi tavanı çocuk odasında,mutfakta,banyo ve oturma odasında kullanabilirsiniz.

Gergi tavanda hayvan görselleri sizin de ilginizi çekiyorsa ,o zaman bizi arayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı