barisol tavandekorasyonGergi Tavan

Gergi tavan ve barisol tavan

Gergi tavan ve barisol tavan baskıları

Bir süre sonra çeşitli nedenler sebebiyle boyamaya ihtiyaç duyan kumaş gergi tavan boyamasında normal boyalar kullanmak önerilmiyor. Boya seçerken su içerikli akrilik boyalar seçilmesi tavsiye ediliyor. Bu boya daha hafif olduğundan kumaş gergi tavana ağırlık yapmaz. 5 defadan fazla boyanılması önerilmeyen kumaş gergi tavanlar daha fazla boyandığında tavan ağırlaşmaya başlıyor. Ağırlaşma nedeni ile sarkmaya başlar ve gergi tavana kullanışsız hale gelir.

Kumaş barisol tavanı boyaması için gerekli malzemeleri hazırladıktan sonra boyama işlemine geçebilirsiniz.Bunun için ilk önce seçilen boya iyice karıştırılır.Böyle boyanın içerisinde olan olan tüm malzemeler iyi bir şekilde karışmış olacaktır.Bunun dışında bu işlemin ne kadar dikkatli bir şekilde yapıldığı üretilen dekoratif tabakanın kalitesine bağlıdır.

Daha sonra karıştırılan boyanın bir kısmını  boya karışımı  için hazırladığınız küvete (ve ya herhangi bir kullandığınız kab) dökün.Kullanacağınız küvet ve ya seçtiğiniz her hangi bir kab boyama için kullanacağınız rulonun dönebileceği kadar geniş olmalıdır.Böylece ruloyu boyaya soktuğunuz zaman rulonun her tarafının boya ile ıslanmasını sağlayacaktır.

Boyama yaparken bir kaç geçiş üzere yapılmalıdır. Boya ilk katını odanın enine gelen ışığa çapraz yönde boyamak gerekir.İkinci katı boyanı odaya giren ışığın ilk ışınlarına paralel yönde boyamak gerekir.Böylece bileşimin yüksek seviyede dağıtılmasına ve yüzeyin daha iyi bir şekilde boyanmasına yardımcı olursunuz.

Boyamada dikkat edilecek noktalar:

gergi tavan, barisol tavan

Geleneksel beton temellerin aksine olarak  boyanabilir bireysel küçük alanlarda kumaş gergi tavanı tamamen farklı bir şekilde boyamak gerekir.Bu şekil bantlar şeklinde boyamadır. Yani,tavanı tüm uzunluğu boyunca doğrudan boyama uygulamak gerekir. İkinci boyanan bant birincinin yanında boyanmalıdır.Bu kat birincinin üzerinden az bir kısımda küçük adımlarla boyanması gerekir.

Kumaş tipine bağlı olarak boyama zamanı ince ve ya kalın katlar şeklinde boyanmalıdır.Kumaş gergi tavan uygulamasında kullanılan kumaşların ucuz çeşitleri boyama zamanı aşırı dikkat talep eder.Şöyle ki,ucuz ürünler iki ve ya üç defa boyamaya bile dayanamayabilir.

Kaliteli kumaşlar boyama zamanı 5 defa boyamadan daha çok boyamaya bile dayanabilen güce sahip olmalıdır.

Barisol gergi tavan düzgün bir şekilde boyamak istiyorsanız siz de söylenildiği gibi boyayın. Ve daha dayanıklı kumaş gergi tavana sahip olmak istiyorsanız siz de daha kaliteli kumaş  kullanmalısınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı