Gergi Tavan

Neden ilk önce gergi tavan ?

Neden ilk önce gergi tavan ?

Diğer yazımızda gergi tavan uygulatmak istediğiniz alanda ilk önce gergi tavanın uygulatmalı olduğunuzu söylemiştik.Bu konumuzda ise neden ilk önce duvar kağıdı yapıştırmanız mümkün değil de ,bu işlem yalnız gergi tavan uygulandıktan yapılabilir sorusu üzerine açıklama yapacağız.Bakalım neden ilk önce gergi tavan uygulanmalı?

Tamir edilen evde ve ya her hangi alanda duvar kağıdı uygulamak istiyorsanız işe başlamadan önce bunları bilmeniz gerekir.İlk önce gergi tavan uygulatmanın bir çok sebepleri var.Bakalım sebepler nelerdir?

  • Gergi tavan uygulaması zamanı duvarlara delikler açılması gerekir. Bu da odada toz yaranmasına sebep olur.Eğer ilk önce duvar kağıtı yapıştırırsanız duvar kağıtları toz tutar.Tabi ki,uzman firmalar özel elektrikli süpürgeli matkaplar kullanır ki,duvar delindiğinde toz olmasın ama elektrikli süpürge her ne kadar güçlü olursa olsun yine de az da olsa kağıtlar üzerine toz konacaktır.
  • Daha sonra duvar kağıdının yapıştırılacağı duvarın daha dayanıklı olduğunu bilmekte yarar var.Belki,duvar çürük bu sadece gergi tavan uygulaması zamanı ortaya çıkar.
  • Gergi tavanın pvc film çeşidi uygulamasında filmin gerilmesi için oda sıcaklığı nerdeyse 35 dereceye kadar çıkar. Bu sıcaklık ta duvar kağıtlarına zarar verebilir. Ya da odada çalışan ustaların gereken anda duvara dokunması zamanı duvarda lekelerin oluşmasına neden olur.
  • Daha sonra odaya uygulanacak tavan gerilmesi için kullanılacak ısıdan dolayı, kağıdı yapıştıran yapıştırıcı kalitesini kaybedebilir ve böylece duvar kağıdını yapıştırmak için sarf ettiğiniz zaman ve zahmet boşa gidecektir.

Bunlara ilave olarak tamir zamanı zemini ilk önce değiştirmeyin.Bu tavanın çizilmesine sebep olur.Eğer zemin yeni ise o zaman zemini gergi tavan uygulaması ve ya duvar kağıtı yapıştırılması zamanı zarar görmemesi için iyice kapatmanız gerekir.Böylece zarar görmemesini sağlamış olursunuz. Odada pvc film kaplama gergi tavan uygulatmak istiyorsanız o zaman ,işlem yapılırken ısıdan zarar görebilecek tüm eşyaları dışarıya çıkarmanız önerilir.

Gergi tavan uygulamasından sonra duvar kağıdı yapıştırmanın tek olumsuz tarafı vardır.Bu da gergi tavan uygulandıktan sonra yapıştırılacak duvar kağıtının tavanın üst kısmında,keskin bir bıçakla kesilmesidir.Bu zaman dikkatli olunmazsa gergi tavana zarar vermek mümkündür.O yüzden gergi tavan uygulanmış tavanın hasar görmemesi için daha dikkatli olmalısınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı