Gergi Tavan

PVC gergi tavan

PVC gergi tavan

PVC gergi tavan yapılan film türüdür.Gergi tavan  çoğunlukla PVC filmden yapılır.PVC film kullanılarak gergi tavan yapılırken  film 70-75 dereceye kadar ısıtılır.Isıtma işlemi ısı tabancası yardımı ile gerçekleştirilir.Isıtılan  film böylece çok kolay bir şekilde gerilir ve istenilen forma girme özelliğine sahip olur.İşlem bittikten sonra PVC film soğur ve uygulandığı alana pürüzsüz görünüş sağlar.

PVC gergi tavan film çeşitleri:

Gergi tavan yapılırken kullanılan PVC filmler hepsi aynı görünmesine rağmen kalite farkı vardır.Kalitesinin yüksek ve ya düşük olması ile alakalı olarak da fiyatlarda belli bir farklılık olur.Öncelikle söyleyelim ki, PVC filmlerin fiyatları renklerine göre değişir. Renkli PVC filmler beyaz filmlerden  daha pahalı olur. Sonra PVC filmler mat ve ya parlak olmasına göre de fiyatlarda değişiklik fark edilir.Örneğin parlak gergi tavan filmleri mat gergi tavan filmlerinden daha pahalı olur.En önemlisi ise fiyat farkı üretici firmaya ve film kalitesine göre değişir. Eğer siz uygulattığınız  gergi tavan yapımında kullanılan  PVC filmleri daha uzun ömürlü olmasını , kokmamasını ve uygulandığında daha pürüzsüz bir şekilde görünmesini istiyorsanız , o zaman PVC seçiminde Fransa,Belçika ve Alman  üretimi olan PVC filmler seçmenizi öneririz.

PVC gergi tavan özellikleri:

PVC gergi tavanın ana bileşimi filmden oluşur.Filmin kalitesi gergi tavanın tasarımın  nasıl olacağını belirler.PVC film özel öğretilmiş kişiler tarafından ,PVC film kesmek için kullanılan aletler yardımı ile uygulanan alanın ölçülerine göre dikkatli bir şekilde kesilir.PVC filmin doğru şekilde kesilmesi onun daha kaliteli olması demektir.

PVC filmlerin kalınlığı yaklaşık 0.35 mm, ağırlığı ise 180-320 g/m2 olmalıdır. Bu film oldukca esnek ve dayanıklıdır. Yaklaşık 1000 bar kadar  basınca hiç bozulmadan dayanma gücüne sahiptir. PVC filmleri standart genişliği 1.3m-2.2 m olur.Ama tabiki ki, bu ölçüler üretici firmaya göre değişebilir. Örneğin Fransa üretimi olan PVC filmler neredeyse 5 m kadar genişleyebilme özelliğine sahiptir.

PVC gergi tavanların avantajları ve dezavantajları:

  • En büyük avantajlarından biri PVC  gergi tavanların 150’den fazla renk seçimi olmasıdır. Bu da müşterilere daha geniş alanda seçim imkanı tanımaktadır. Aynı zamanda daha fazla renk seçimi olmak demek sınırsız tasarım demektir.
  • PVC  gergi tavan malzemelerinin mükemmel yalıtım özelliği vardır.Bu da gergi tavan altında izolasyon malzemelerinin,iletişim cihazlarının ve akustik cihazların gizlene bilmesi için çok büyük avantaj demektir.
  • PVC gergi tavan filmine özel bakım gerektirmez. Çünkü, filmin üzeri mikron kalınlığında teflon,vardır ki, bu da PVC  gergi tavana mevcut kirliliği hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilme özelliği verir.
  • PVC gergi tavanlar çok kolay bir şekilde monte edilebilme ve demonte edilebilme özelliğine sahiptir. Hatta demonte edildiğinde bile bozulmayan bir üründür.
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı