barisol tavanGergi Tavan

Sel sonrası gergi tavan tamiri

Sel sonrası gergi tavan tamiri

Gergi  tavan her tasarıma uyan bir tavan sistemidir. Bu sistem sadece evinizin tasarımına uymakla kalmaz, aynı zamanda evinizi selden koruma gücüne de sahiptir. Özel yapım malzemelerle üretilen gergi tavan uygulandığı oda komşuların su akınlarından, ya da tavanınız aktığında evinize sıza bilecek sudan korur. Böylece içiniz rahat bir şekilde evinizi istediğiniz şekilde tamir etdirebilirsiniz.

Diyelim evinize gergi tavan uygulattınız ve üst komuşunuzdan her hangi bir nedenden su sızmaya başladı evinize. Bir baktınız ki, gergi tavan tavan su ile dolmuş ve aşağıya doğru sarkmış. Ve bu durumda ne yapmak gerektiğini bilmiyorsunuz. O zaman biz size sel sonrası su ağırlığından sarkmış gergi tavanla nasıl davranacağınızı söyleyelim.Bir de bakalım sel sonrası gergi tavan tamir edilebiliyormu?

Sel sonrası barisol tavan tamirini ilk önce tavana toplanmış suyu boşaltarak başlanılıyor.Burada gerekli olan şey suyu boşaltmak için gerekli olan kovadır.Suyu boşaltmak için uzunluğu neredeyse 3 metreye yakın olan esnek hortum gerekir.

Tüm biriken su hortum ve kova yardımı ile boşaltılır ve gergi tavan tekrar monte edilir. Suyu boşaltmadan önce tavana uygulanmış avize ve ya lambalar varsa çıkarmak gerekir. Böylece su boşaltılması daha rahat olur ve monte edilmesi için de yardımcı olmuş olur.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı