Gergi Tavan

Transparan Gergi Tavan

Transparan Gergi Tavan

Eğer sıradan tavanlar artık sizi sıkıyorsa, evinizde değişiklik yapmak isterseniz o zaman ilk önce tavandan başlayın. Bu konuda size en başarılı yardımı LED ışıklarla aydınlatılmış transparan gergi tavan gösterecektir. Bu çözüm yöntemi hem iç dekorasyonunda kullanılabilir, hem de fonksiyonel eleman olarak kullanılabilir. Transparan gergi tavanı aynı zamanda aydınlatma türü olarak da kullanabilirsiniz. tavanlarınız boş beyaz olması yerine gergi tavan kumaşı ile led aydınlatma uygulanarak tavan aydınlatması yapabilirsiniz.

Transparan gergi tavan nasıl yapılır:

Transparan gergi tavan üretimi PVC film ve kumaş ile aynıdır.Transparan gergi tavan  üretimi diğerlerine kıyasta daha düşük yoğunluğa sahiptir ve böylece bu düşüklük de filmi taransparan yani şeffaf yapar.Trasnparan gergi tavan seçimi yaparken ışık geçirgenliği derecesine göre seçim yapılır.Bu ürünü seçerken de ışık geçirgenliği %50 olan ürünler seçilmektedir.

Tekstil hakkında konuşulduğunda söylemek gerekir ki,saydam bir kumaş elde etmek başka yöntemlerle yapılır.Saydam kumaş yarı transparan kumaş olarak bilinmektedir.Burda ışık geçirgenliği %50 olarak yapılır.Burda ışık malzeme üzerinden çok sayda delikten geçer.Delinme  farklı olabilir.Şöyle ki,tavanın ışık geçirgenliği deliklerin sayına ve çapına göre değişir.Küçük delikleri olan seçenekler vardır ve çok büyük perforasyon vardır.

Transparan gergi tavan aydınlatması:

Transparan gergi tavan aydınlatmasında en uygun ışık kaynağı LED şeritler sayılır.Bu ışık kaynağı elektrik tasarrufuna yardımcı olur,Kullanışlıdır ve uzun süre kullanılsa da ısınmaz,bozulmaz ve böylece de uygulama aznında bozulmuş lambaları değiştirmek zorunda kalmazsınız.LED ışık lambaları  diğer ışık lambalarında daha güçlüdür.Daha geniş yüzeyde kullanılan bu ışıklar  onlar yeterince güçlü ışık akışı vererek ortamı daha iyi bir şekilde aydınlatır.Sadece bu değil LED ışıklar renklerini değişmek özelliğine de sahiptir ki,bu da ışığın parlaklığını değişebilme seçeneği sağlar.Böylece parlak ışıktan sıkıldığınızda ışığın rengini değişerek size daha uygun ışık rengini seçebilirsiniz.Transparan gergi tavan yapımında kullanılan LED ışık sistemi ışığının çeşitli tonlarda değiştirilebilmesi için uzaktan kumandalar kullanılır ki,bu da yerinizden kalkmadan,çok rahat bir şekilde ışığın değiştirilmesi için daha çok kullanışlıdır.

Transparan gergi tavan uygulanma alanları:

Transparan gergi tavan sistemini beğenen insanlar bu sistemden istedikleri alanda kullanabilirler.İster evler,ister sosyal alanlar,iş yerleri,ofisler vs.fark etmez.Her alanda kullanılması mümkün olan şeffaf gergi tavan uygulandığı yere değişik ve eğlenceli bir ortam katacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı