Gergi Tavan

UV baskı için malzeme tercihi

UV baskı için malzeme tercihi

Bu yazıda hangi gergi tavan kaplamalarının üzerine Uv baskı yardımı ile görsel uygulanması mümkün olduğu hakkında bilgi vereceğiz.Böylece bu bilgiler malzeme seçerken size yardımcı olmuş olacaktır.

Mat kaplama

Mat kumaş bir çok avantajlar sağlar.Tüm oda tasarımlarına uygun bir çeşittir.Bu tavanlar huzur ve konfor hissini çok güzel bir şekilde sağlar. Çeşitli reng seçimleri size renk seçiminde yardımcı olur ve böylece evde mükemmel iç atmostere sahip olursunuz. Kumaşdan yapılma gergin tavanlar hiç bir yırtılma,hasar hakkında endişe etmenize sebep yaratmaz, böylece uzun süre değiştirmeden kullanılabilme anavtajı sağlar.Bu malzeme hatta iyi ısıtla olmayan alanlarda bile kullanılabilir,çünkü 0 altında olan sıcaklıklarda bile elastikliğini kaybetmez.Kumaşa emprenye edilmiş özel malzeme onun sıcağa ve açık ateşe karşı daha dayanıklı olmasını sağlar. Tamamen ekolojik olan ürün istenilen alanda kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Parlak kaplama:

Gergi tavanların parlak kaplamaları alçak tavanlı alanlar için çok doğru bir seçimdir.Parlak yüzey yansıtma özelliğine sahiptir ve bu özellik sayesinde alçak alanları görsel olarak daha yüksek gösterebilme gücündedir.Bu gergin tavanlar alanı sıcak ve ısı ile dolmasına yardımcı olur.Parlak kaplama yüzeyine resim uygulanması ona ekstra netlik ve derinlik verir.Parlak yüzeylerin üzerine uygulanmış yıldızlı gökyüzü resmini aydınlatma sayesinde daha da derin ve büyük bir hale getirmek mümkündür.Siyah ve beyaz görüntüleri avizelerin etrafında süs olarak ekleyebilirsiniz.Ve böylece de evde istenilen odada değişik köşeler yaratabilirsiniz.

Saten kaplama:

Saten gergili tavan mat ve parlak gergili tavan çeşitlerinin nerdeyse ortasıdır.Yani  mat gergin tavanı daha boğuk,parlak gergi tavanı aşırı parlak bulan müşteriler saten gergi tavan seçerler.saten gergili tavan pürüzsüz ve mükemmel boyanmış bir türdür.Bu tavan türü de yansıtma özelliğine sahiptir ama parlak gergi tavan kadar parlamaz.Pastel renkler evin tüm odaları için uygulanabilecek muhteşem renk seçimidir.Baskı için kullanılan  daha pahalı boyalar bu tanaı ısı ve sıcaktan hasar görmemesini sağlar.Saten güneş ışınlarının  direk tavan düşmesini önler ve bu da ışınların mobilyalara düşmesini önler.Hafif saten iç mimaride şıklığı vurgulayan nerdeyse görünmez kalmasına yardım eden bir üründür.

Siz de gergili tavan uygulama kararı verin ve bizi arayın 🙂

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı