Gergi Tavan

UV baskılı ürünler

UV baskılı ürünler

Bu makalemiz UV baskılı ürünler hakkında olacaktır. UV ışık nedir?, UV baskılı ürünler nelerdir?, UV baskılı ürünlerin avantajları hakkında konuşacağız.

UV ışık nedir?

Sık sık UV baskı diye konuştuğumuz yöntem, Uv ışıklar yardımı ile yapılır. Uv ışık yani ultraviolet ışık demek.Uv ışık elektromanyetik spektrumun bir parçası olarak bilinmektedir. UV ışığın gücü dalga boyu 50>400 nanometr arası değişir. Bunun da açıklamasını verirsek,bu o demektir ki, gözle görünen ışıklar bir az daha uzun dalga boyuna ve X-ışınları da daha kısa dalga boyuna sahiptir.Güneş banyosu kabul ettiğimizde fazla güneşte kalırsak UV ışıklar sayesinde yanarız.UV ışıklar güneşten yayılır, Bu zararlı ışıkların çoğu ozon gazları tarafından kısmen de olsa tutulsa da bir kısmı atmosferi geçerek yer yüzüne ulaşır.Gergi tavan sisteminde de bazı ürünlerin dekore edilmesinde bu UV ışıklardan kullanılır.

UV baskılı ürünler nelerdir?

UV baskılı ürünlere gergi tavan kaplamaları,duvar kağıtları,zemin kaplamalarını gösterebiliriz . PVC filmden yapılan bu malzemelerin üzerine UV baskı yardımı ile istenilen resim ve görsel basılarak evlerin, iş yerlerinin,ofislerin, avm’lerin vs. yerlerin duvarlarına , tavanlarına ve zeminlerinde uygulanıyor. Bu uygulama alana değişik , doğal ve farklı bir görünüş katmakta tasarımcılara daha çok yardımcı oluyor. Tasarımda sınır tanımayan bu ürün yardımı ile hayal gücünün sınırsız noktalarına kadar ulaşabilir ve düşündüğün,arzu ettiğiniz, uydurduğunuz her hangi bir görseli, resimi çok rahat  bir şekilde olduğunuz alanın duvarına,tavanına ve zeminine uygulama şansı verir. Ayrıca UV baskı plexiglas , forex , fotoblok , pvc, ağaç ve benzeri sert malzemelerin çoğunun üzerine yapılabilmektedir.Tamamen zararsız olan UV baskı uygulaması ,hiç bir şekilde kokmaz ve basılmasında kullanılan boyalar da tamamen zararsızdır.

UV baskılı ürünlerin avantajları

Gergi Tavan Plus Şirketinde UV baskılı ürünler çoğu PVC malzemelerden hazırlandığı için çok daha uzun vadeli kullanma özelliği sağlar. UV baskı filme daha dayanıklı olmaya,sudan etkilenmemeye yardımcı olur. Bu da temizliğinde su kullanılan tavan,zemin ve duvar uygulamalarında boyanın renginin solmaması demektir. Kolay temizlenebilir. UV baskı yardımı ile baskı yapılan ürünler uygulandığı alana sizin hayal dünyanızı getirir.Böylece kendinizi daha huzurlu hisedersiniz. UV baskı yaptırırken sadece çözünürlüğü yüksek olan resimler gerekir.Böylece baskı daha kaliteli olur.Baskıdan sonra resim daha net görünür. UV baskı kullanılan malzemeler daha çok geniş alana sahip odalarda daha şık görünür.

Siz de UV baskı yönteminden yararlanmak isterseniz bizi arayın.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı