Gergi TavanUygulama Alanları

Yatak odası gergi tavan aydınlatma

Yatak odası gergi tavan aydınlatma

Tavanda değişiklik yapmak isterseniz sadece avizeleri değiştirmekle odanın değişmesine sebep olabilirsiniz.Avize değiştirilmesi odanın bir hayli değişmesine neden olur.Ama yatak odasında öyle değildir.Yatak odasında gergi tavan armatürleri ayrılmış olduğundan ışık ve aydınlatma seçenekleri daha  detaylı bir şekilde göz önünde bulundurulmalıdır.

İlk olarak ışıklar bir tane olarak uygulanamaz.Teknoloji bir kaç tane lamba uygulamanıza imkan tanıyor.Geleneksel tavanlarda avizeler tek olarak kullanılır.Ama gergi tavanda kullanılan spot ışıklar,bir kaç tane lamba uygulanmasına yardım oluyor.Yatak odasında gergi tavan uygulamasında hangi lambaların ve kaç tane kullanılması tamamen kullanıcının isteğine bağlıdır.

Yatak odasında tavan türüne göre aydınlatma türleri:

  • Eğer yatak odasına uygulanan gergi tavan bir seviyyeli şekilde uygulanmışsa,tüm yüzey boyunca eşit şekilde spot ışıklar kullanılabilir.Diğer bir seçenek olarak,odanın ortasına büyük bir avize ve ketrafına gömme lambalar da uygulanabilir.
  • Eğer yatak odasında uygulanan gergi tavan,dubleks ve ya daha çok seviyyeli olarak uygulanmışsa,o zaman,her katın ayrı ayrılıkta ışıkla donatılması gerekmektedir.

Gördiğiniz gibi yatak odası aydınlatmada o kadar da aydınlatma çeşitleri yoktur.Tabi ki,her şey sizin düşüncenize uygun olarak değişir.

Çevre boyunca aydınlatma çeşitli yollarla yapılabilir.En kolay yolu-strafor frizleri tavan ölçüsü boyunca tutkal yardımı ile yapıştırmaktır.Daha sonra ona açılış düzlemi olan LED şeritler yapıştırılır.Bu basit aydınlatma sistemi tavana ,gerdi tavan uyulamasından sonra uygulanmalıdır.Bu işlemi hatta kendi ellerinizle bile yapabilirsiniz.

Dubleks tavanlarda aydınlatma zamanı  bant  özel montaj profilinin gürüntüsüne ve ya tasarlanmış alçı kutuya koyulur.Tasarlanan bu alçı kutu,tavanın en foksiyonel bir bölgesi gibi görünür ve onda sadece  güç kaynağı ile ışıklar deyil,aynı zamanda yerleşik ışıklar bulunur.Yarı şeffaf tavan,aynı isimli vinil film kullanılarak aydınlatılır.LED şeriti,tüm yüzey üzerinde eşit olarak ve ya istenilen bir formda  baz çevresinin tavan yüzeyine yapıştırılıyor.Bu aydınlatma,yatak odasında  yatak üzerinde parlayan renkli ışıklar ekranı gibi görünür.

Yatak odası çok  özel,günün tüm yorgunluğunu atabileceğiniz bir odadır.Bunun için yatak odasını rahatlanmanızı sağlayabilecek bir şekilde tasarlamak ve aydınlatmak gerekir.Tüm bunları size Gergi Tavan Plus şirketi sunmaktadır.Hem gerfi tavan uygulaması hem de yatak odasına uygun aydınlatma yöntemleri ile her zaman müşterilerin rahatlığı için çalışıyoruz.Buyurun siz de arayın memnun kalın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı